Ahoj.

Možná odpověď na tuto otázku dávno znáte. Jestli ale váháte nad objektivem s takovýmto ohniskem, nebo jste tento objektiv nikdy nepoužili s tím že ho nepotřebujete, nechte mě říct pár slov.

Pokud váháte jestli si ho máte pořídit, tak je ale důležité vědět co vlastně chcete fotit. Ohnisko 35mm je sice mimořádně všestranný objektiv, ale ke všemu se použít nedá. Například jestli plánujete výlet do ZOO tak ohnisko 35mm je naprosto zbytečné, pokud si tedy nechcete udělat fotku s někým blízkým u nějakého výběhu. Mnoho fotografů by ho zavrhlo i pro focení portrétů a sportu. Pro mnoho lidí je to nudný a zbytečný objektiv.

Já jsem na tom byl stejně, až do jednoho konkrétního focení. Jednalo se o nafocení pár atmosférických rodinných fotek. Pozval si mě tenkrát jeden můj kamarád, jestli bych jim prý jako nenafotil pár fotek do rodinného alba. Samozřejmě že jsem souhlasil. Den před odjezdem jsem opět stál nad mojí fotovýbavou, držím ten malý kus plastu a říkám si jestli tenhle objektiv vůbec potřebuju. Ještě jsem si vzpomněl jak jsem své přítelkyni asi týden před tím vysvětloval jak je tento objektiv k ničemu… No nakonec jsem si ho vzal s sebou a nafotil s ním necelých 90% fotografií! Proč? Jak se to stalo že jsem si ho tak oblíbil?

Tak za prvé, je to levný a světelný objektiv. Za druhé, je to jeho pohotovost při focení portrétních momentek! Zamyslete se, jako fotograf máte kolem sebe celou rodinku která se náramně baví, skotačí a užívá si slunečného dne. A pokud chcete zachytit co nejvíc z této atmosféry, tak odbíhat někam stranou každou chvíli když se něco děje, aby se vám to vešlo do objektivu s 50mm ohniskem , je to poslední co chcete v ten moment udělat. S 35mm vyfotíte jak celou skupinku na nějakém pěkném místě pěkně pohromadě, tak i když se budete v té skupince šikovně pohybovat tak nafotíte spousty úžasných momentek.

Tak co? Pořád si myslíte že je to tak zbytečný kousek do vaší výbavy? Pokud s fotkou začínáte a fotíte vše co se děje kolem vás, pokud se zabýváte dokumentární fotografií, nebo jen rádi fotíte akce s kamarády a známými. Tak Tento objektiv je vážně úžasná volba!